Staff Members

Leadership Team  
 Joe Caruana  Acting Principal
Nikki Farrell Deputy Principal & Inclusion Support Coordinator
Christine Ferreira                                    
Religious Education Coordinator & Data Informed Practitioner                                     
Tagan Koschitzki                                    
Curriculum Coordinator, ICT Learning and Teaching
                                                                                                         
Teachers  
Pascale Zufferey                                    
Transition-Year 1 -  Room 8
Nikolah Kenny                                     
Transition-Year 1 -  Room 7                                 
Stephanie Pollock  Years 2-3 - Room 6                                      
Francesca Duncan                                                                                                            
Years 2-3 -  Room 5 
Dee Cois     Years 4-5  - Room 11
Tagan Koschitzki                                                                                                     Years  4-5 - Room 15
Christine Ferreira / Shannon Feldtman  Year 6 - Room 14                                     
Sarah Muller                               
Physical Education
Nikki Farrell Inclusion Support
Erik Moulding Science Teacher
Jing Weng Mandarin Language Teacher
   
Community of Learners  
Hup Lye  Assistant Director 
Jessica Nissen Early Childhood Teacher 
Ayesha Akther
Early Childhood Assistant 
Sharon Duggan Early Childhood Assistant
Nicolas Watts Early Childhood Assistant
Maria Abao Joey's Team Leader
Out of School Hours Care  
Amy-Lee Kennaway OSHC Assistant Director
Bijou Daniels OSHC Team Leader / Educator
Yvonne Maillis OSHC Educator
Sharon Duggan Before School Care Coordinator                                                                                             
Emmylou Ivinson Before School Care Assistant                                    
Support Staff
 
Julie Haydon
Secretary
Louise Higgins Finance Officer
Kathy Zerafa Bookkeeper OSHC and Community of Learners
Lyn Peter School Officer-Library Technician/ ICT/WHS coordinator
Sofia Gadekar Inclusion Support Assistant 
Ben Humphrey Inclusion Support Assistant
Emmylou Ivinson
Inclusion Support Assistant
Robyn Noble Inclusion Support Assistant
Paula Raaschou Inclusion Support Assistant
Amy-Lee Kennaway Inclusion Support Assistant
Bijou Daniels Inclusion Support Assistant
Julie Haydon
Safe Guarding Officer                                    
Stephen Lyons                                                                                                          
Aboriginal Education Worker                                    
Justine Mitchell
Defence School Mentor
Nicky Coleman
Canteen Manager
Malcolm Bryan Groundsperson
Cyclone City Cleaners Cleaners